“Biznes g‘oyadan tayyor loyihagacha” mavzusi bo‘yicha seminar-trening tashkil etildi.
📆 Joriy yilning 3-aprel kuni, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida “Kelajakka qadam” markazi vakillari bilan hamkorlikda o‘z biznes g‘oyalarini amalga oshirish istagida bo‘lgan bitiruvchi bosqich talabalar uchun “Biznes g‘oyadan tayyor loyihagacha” mavzusi bo‘yicha seminar-trening tashkil etildi.
Ushbu seminar-trening davomida, Davlatimiz Rahbarining 2025-yil 14-fevraldagi “Oliy taʼlim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga koʻmaklashish boʻyicha qoʻshimcha
chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi PQ-61-son qarorida belgilangan vazifalar, bitiruvchilar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar hamda “Kelajakka qadam” dasturi doirasida "O‘zmilliybank" AJ tomonidan ishlab chiqilgan moliyaviy xizmatlar paketi haqida batafsil ma’lumotlarga ega bo‘lishdi.
🗣 Tadbir davomida yarmarkaga tashrif buyurgan kompaniyalarning qiziqarli mavzularda taqdimotlari bo‘lib o‘tdi hamda talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar olishdi.

Организован семинар-тренинг на тему «От бизнес-идеи до готового проекта».
📆 3 апреля текущего года в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий, совместно с представителями центра «Шаг в будущее», был организован семинар-тренинг на тему «От бизнес-идеи до готового проекта» для студентов старших курсов, желающих реализовать свои бизнес-идеи.
⭕️  В ходе данного семинара-тренинга они получили подробную информацию о задачах, обозначенных в Постановлении Главы нашего государства №ПП-61 от 14 февраля 2025 года «О дополнительных мерах по содействию выпускникам высших учебных заведений в трудоустройстве», о созданных для выпускников возможностях, а также о пакете финансовых услуг, разработанных АО «Узмиллийбанк» в рамках программы «Шаг в будущее».
🗣 В ходе мероприятия компании, посетившие ярмарку, выступили с презентациями на интересные темы, а студенты получили ответы на интересующие их вопросы.