- Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU tadqiqotchisi O‘razmatov Tohir Quronbayevichning 05.01.04 ‒ “Hisoblash mashinalari, majmualari va kompyuter tarmoqlarining matematik va dasturiy taʼminoti” ixtisosligi bo‘yicha texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan “Oftalmologik tasvirlarni raqamli qayta ishlash algoritmi va dasturiy majmuasini ishlab chiqish” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasi, 2025-yil 29-yanvar soat 1400.
- Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU tadqiqotchisi Аtoyev Suhrob G‘afurovichning 05.01.04 ‒ “Hisoblash mashinalari, majmualari va kompyuter tarmoqlarining matematik va dasturiy taʼminoti” ixtisosligi bo‘yicha texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan “Algorithms and software for detection and tracking of moving objects using an unmanned aerial vehicle” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasi, 2025-yil 29-yanvar soat 1600.
Ilmiy seminar 2025-yil 29-yanvar kuni soat 1400 da Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TАTU “E” bino 101-xonada bo‘lib o‘tadi.

- Диссертация Уразматова Тохира Куронбаевича на тему «Разработка алгоритма и программного обеспечения цифровой обработки офтальмологических изображений» по специальности 05.01.04 – «Математическое и программное обеспечение вычислительных машин, комплексов и компьютерных сетей» на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по техническим наукам, 29 января 2025 г., в 1400.
- Диссертация Атоева Сухроба Гафуровича на тему «Алгоритмы и программное обеспечение обнаружения и отслеживания движущихся объектов с помощью беспилотного летательного аппарата» по специальности 05.01.04 – «Математическое и программное обеспечение вычислительных машин, комплексов и компьютерных сетей» на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по техническим наукам, 29 января 2025 г., в 1600.
Научный семинар состоится в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий, корпус «Е», аудитория №101, 29 января 2025 г., в 1400.