Ayni paytda Toshkent axborot texnologiyalari universiteti dunyoning 160 dan ortiq oliy taʼlim muassasalari bilan oʻzaro hamkorlik memorandumiga ega va ular bilan talabalar almashinuv dasturlarini yoʻlga qoʻygan.
Hozirgacha TATUdagi almashinuv dasturida 500 ga yaqin xorijiy hamkor universitet talabalari ishtirok etishdi.
Quyida ariza berish tartiblari:
- Murojaat individual asosda emas, balki o‘qiyotgan universitet va qabul qiluvchi muassasada tayinlangan xodimlar o‘rtasida ko‘rib chiqilishi kerak va nomzodi taqdim etilishi kerak.
- Nomzod talabalar ariza topshirish muddati tugagunga qadar (30 iyun) interdep@tuit.uz yoki global.tuit@gmail.com manzillari orqali onlayn ariza topshirishadi va bir vaqtning o‘zida quyidagi hujjatlarni yuklaydilar:

В настоящее время Ташкентский университет информационных технологий имеет меморандум о сотрудничестве с более чем 160 высшими учебными заведениями мира, с которыми он инициировал программы обмена студентами. На данный момент в программе обмена в ТУИТ приняли участие около 500 студентов зарубежных вузов-партнеров.
Ниже приведены процедуры подачи заявки:
- Заявка кандидата должна рассматриваться не на индивидуальной основе, а между сотрудниками университета, в котором обучается студент и принимающего его учреждения.
- Кандидаты должны подать онлайн-заявку по адресам interdep@tuit.uzили global.tuit@gmail.comдо истечения срока подачи заявок (30 июня) и одновременно загрузить следующие документы: