Hurmatli talaba-yoshlar
Rossiya Federatsiyasining “IT-Planeta” innovatsion texnologiyalarni rivojlantirish notijorat avtonom markazi tomonidan Axborot texnologiyalari yo‘nalishi bo‘yicha XVI XALQARO “IT-Planeta 2025” olimpiadasi tashkil etilmoqda.
Mazkur olimpiada robototexnika, dasturlash va boshqa IT-sohalar bo‘yicha tanlovlarni o‘z ichiga oladi. Olimpiadaning rasmiy tili – Rus tili deb belgilangan.
“IT-Planeta 2025” olimpiasida ishtirok etish istagi borlar 2025-yilning 10-yanvardan 20-aprelga qadar saytda ro‘yxatdan o‘tishlari zarur hamda IT olimpiada nizomi va talablari bilan rasmiy veb-saytda tanishib chiqishlari mumkin.

Некоммерческая автономная организация Центр развития инновационных технологий «ИТ-Планета» в Российской Федерации организует олимпиаду «ИТ-Планета 2025».
Данная олимпиада включает в себя конкурсы по робототехнике, программированию и другим направлениям в сфере ИТ. Официальным языком олимпиады является русский язык.
Желающие принять участие в олимпиаде “IT-Planeta 2025” должны пройти регистрацию на сайте с 10-января по 20-апреля 2025-года, а также ознакомиться с положением и требованиями IT-олимпиады на официальном веб-сайте.