📣 O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 18-yanvardagi 30-sonli qarori ijrosini ta’minlash va iqtidorli yoshlarning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash maqsadida “Mirzo Ulug‘bek vorislari” Respublika tanlovi o‘tkazilishi rejalashtirilmoqda!
Sizni “Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti tayanch doktoranti Ismatov Baxtiyor Sa’dulla o‘g‘lining 05.01.01 – “Muhandislik geometriyasi va kompyuter grafikasi. Audio va videotexnologiyalari” ixtisosligi bo‘yicha texnika fanlari falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozgan “Gidrotexnika inshootlarini loyihalashda geometrik modellashtirish usullarini qo‘llash” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokamasiga bag
4 ta yo‘nalish bo‘yicha guruh shakllantirilmoqda
AQSh Davlat departamenti Amazon, Anthropic, Google, IBM, Meta, Microsoft, Nvidia va OpenAI bilan hamkorlikda AI (Sun’iy Intellekt) startuplari uchun 100 mln dollardan ortiq mablag‘ ajratadi hamda o‘z tajribasi, resurslari va tarmoqlarini birlashtirgan holda rivojlanayotgan davlatlarda sun’iy intellektning barqaror rivojlanish va hayot sifatini yaxshilashdagi imkoniyatlarini kengaytirish ustida ishlaydi.