Joriy yilning 13–15-fevral kunlari Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida yong‘in xavfsizligi va favqulodda vaziyatlarda to‘g‘ri harakatlanish ko‘nikmalarini mustahkamlash maqsadida o‘quv-trening hamda amaliy evakuatsiya mashg‘ulotlari tashkil etildi.
• Joriy yilning 13–15-fevral kunlari Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida yong‘in xavfsizligi va favqulodda vaziyatlarda to‘g‘ri harakatlanish ko‘nikmalarini mustahkamlash maqsadida o‘quv-trening hamda amaliy evakuatsiya mashg‘ulotlari tashkil etildi.
13-fevral kuni talaba va xodimlar ishtirokida yong‘in xavfsizligi qoidalari hamda evakuatsiya tartibi bo‘yicha tushuntirish ishlari olib borildi.
14–15-fevral kunlari esa o‘quv binolari va talabalar turar joylarida bosqichma-bosqich amaliy evakuatsiya mashqlari amalga oshirildi.
Mashg‘ulotlarda Favqulodda vaziyatlar bo‘limi, tez tibbiy yordam xizmati hamda tuman gaz xodimlari mutaxassislari ishtirok etib, birinchi tibbiy yordam ko‘rsatish tartibi amaliy namoyish qilindi.