O‘zbek-Hind axborot texnologiyalari markazida dasturlash kurslari bo'yicha mashg'ulotlar
Toshkent axborot texnologiyalari universiteti qoshidagi Javoxarlal Neru nomidagi O‘zbek-Hind axborot texnologiyalari markazi 2016 yilning 26-30 sentyabr kunlari dasturlash asoslari hamda axborot texnologiyalari bo’yicha chuqurlashtirilgan o‘quv kurslari bo’yicha mashg‘ulotlarini boshlab yubordi.
Markazda jami 120 nafar tinglovchilar Java dasturlash tili, Web texnologiyalar, C++ da dasturlash asoslari hamda tarmoq administratorligi bo‘yicha mashg‘ulotlarga kirishishdi.
2016 yil oxirigacha ushbu o‘quv kurslarini muvaffaqiyatli tamomlagan tinglovchilar O‘zbek-Hind axborot texnologiyalari markazining sertifikatlariga ega bo‘ladilar.

Занятие по программированию в Узбекско-Индийском центре информационных технологий
26-30 сентября 2016 года в Узбекско-Индийском центре информационных технологий имени Джавахарлала Неру при Ташкентском университете информационных технологий стартовали учебные курсы по основам программирование, а также по углубленным направлением информационных технологий.
120 слушателей центра начали обучение по основам программирование на языках Java, Web, C++, а также по курсу администратор сетей. До конца 2016 года все слушатели центра окончив обучение по данным курсам будут получать сертификаты центра.