TATU AKTsKT fakulteti gumanitar fanlar kafedrasi oʻqituvchilari xalqaro konferensiyada oʻzlarining 30 dan ziyod maqolalari bilan ishtirok etishdi.
• TATU AKTsKT fakulteti gumanitar fanlar kafedrasi oʻqituvchilari xalqaro konferensiyada oʻzlarining 30 dan ziyod maqolalari bilan ishtirok etishdi.
💻 Muhammad Al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti AKTsKT fakulteti gumanitar fanlar kafedrasi oʻqituvchilari xalqaro konferensiyada oʻzlarining 30 dan ziyod maqolalari bilan ishtirok etishdi.
Ushbu xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya joriy yilning 19-20-aprel kunlari "Globallashuv davrida fan, taʼlim va ishlab chiqarishning oʻzaro hamkorligi masalalari" mavzusida tashkil etildi.
📌 Konferensiya ishida 10 dan ziyod xorijiy davlat universitetlari professor- oʻqituvchilari oʻz ishlari bilan bevosita va bilvosita(onlayn) ishtirok etishdi.
📝 Xalqaro konferensiya doirasida AKTsKT fakulteti gumanitar fanlar kafedrasi xodimlari ham ayni universitetlarning mos kafedra hamda, yoʻnalishlari bilan hamkor masalalari yuzasidan kelishuvlar amalga oshirishdi.

Преподаватели кафедры гуманитарных наук Ташкентского университета информационных технологий Мухаммада ал-Хоразмий приняли участие в международной конференции и представили более 30 статей.
Международная научно-практическая конференция прошла 19-20 апреля текущего года и была посвящена теме "Вопросы взаимодействия науки, образования и производства в эпоху глобализации".
♦ В работе конференции приняли непосредственное и онлайн участие более 10 профессоров и преподавателей зарубежных государственных университетов.
В рамках VI Международной конференции сотрудники кафедры гуманитарных наук Факультета профессионального образования в сфере ИКТ заключили соглашения по вопросам сотрудничества с соответствующими кафедрами и направлениями зарубежных университетов.