Qabul vaqti: har kuni (15:00 – 17:00)
Toshkent axborot texnologiyalari universiteti (TATU) qoshidagi "O‘zbekiston-Koreya axborot almashish" markazi TATU va Koreya milliy axborot agentligi (NIA) bilan 2007 yil 25 oktyabrda Anglashuv Memorandumi asosida tashkil topgan.
Markazning vazifalari:
• AKTni talabalar va o‘qituvchilar orasida keng tarqatish maqsadida universitetga elektron hukumat hamda dasturlash tillariga oid turli xil trening kurslarini tashkil etish;
• Hamkorlik asosida Janubiy Koreya universitetlaridan ko‘ngilli professorlarni taklif etish;
• BMTning AKT bo‘yicha trening markazi (UN-APCICT) o‘quv modullari asosida seminar-treninglar tashkil etish;
• Koreya Respublikasi universiteti talabalari (ko‘ngillilar)ning AKT bo‘yicha kurslarini tashkil etish;
• Universitet talabalari uchun koreys tilini o‘rganish kursini tashkil etish;
• Koreya Respublikasining etakchi oliy ta’lim muassasalarida malaka oshirgan professor-o‘qituvchilar bilan hamkorlikda o‘quv seminarlarini tashkil qilish;

Время приема: Каждый день От 15:00 До 17:00
Центр «Обмен информации Узбекистан-Корея» при Ташкентском Университете информационных технологии (ТУИТ) и между Корейское национальное агенгство по информации (National Information Agency, NIA) был подписан на основе Меморандума согласия, который был создан 25 октября 2007 года.
Задачи центра:
- Для широкого распространения ИКТ между учителей и студентов организация курсов семинаров-тренингов относящихся к языкам программирования;
- На основе сотруднечства из Республики Корее пригласить преподавателей-волонтёров;
- На основе учебных модулей центра тренинга по ИКТ при ООН (UN-APCICT) организовать учебние тренинги;
- Создание курсов по ИКТ стундами (волонтёрами) университета Ресублики Корея;
- Организация курсов по изучению корейского языка для студентов университета;
- Привлечение профессорско-преподаватеьского состава, прошедшего повышение квалификацию в Корее для мероприятий со студентами;